Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Çok zorlama bir yorum yapmışsınız. Daha bilimsel ve Yüce Allah’ın büyük bir göstergesi aşağıda sunulmuştur.
Ayetlere sadece Kuran ışığından bakılması gereklidir. Ayetlerin konumları da çok çok önemlidir.
Tarık suresi 1-7 ayetler.
Ayet No   Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet
Arapça Okunuş
Meal
1   5930|86|1|وَٱلسَّمَآءِ وَٱلطَّارِقِ
Ves semai vet tarık.
Sema'ya ve Tarık'a ant olsun,
2   5931|86|2|وَمَآ أَدْرَىٰكَ مَا ٱلطَّارِقُ
Ve ma edrake met tarik.
Tarık'ın ne olduğunu sana bildiren nedir?
3   5932|86|3|ٱلنَّجْمُ ٱلثَّاقِبُ
En necmus sakıb.
O, delip geçen yıldızdır.
4   5933|86|4|إِن كُلُّ نَفْسٍ لَّمَّا عَلَيْهَا حَافِظٌ
İn kullu nefsin lemma aleyha hafız.
Hiçbir nefis* yoktur ki üzerinde koruyucu* bulunmasın.
5   5934|86|5|فَلْيَنظُرِ ٱلْإِنسَٰنُ مِمَّ خُلِقَ
Fel yenzuril insanu mimme hulık.
İnsan neden yaratıldığına bir baksın.
6   5935|86|6|خُلِقَ مِن مَّآءٍ دَافِقٍ
Hulika min main dafik.
Atılan bir sıvıdan yaratıldı.
7   5936|86|7|يَخْرُجُ مِنۢ بَيْنِ ٱلصُّلْبِ وَٱلتَّرَآئِبِ
Yahrucu min beynis sulbi vet teraib.
Omurga ile göğüs kemikleri arasından çıkar.
 
Görüldüğü gibi insanın yaratılmasına ve Tarık yıldızına bir vurgu vardır. Bu ilişki dikkate alınmadığında ayete zorlama yorumlar yapmak gerekir. Ama atılan sıvının Tarık yıldızı ile bağlantısı çözüldüğünde büyük bir mucize ortaya çıkar.
Yüce Allah bu ayet gurubunda Süpernova patlamalarında oluşan sıvı ile insanı yarattığını çok net bir şekilde göstermektedir.
https://kuranmucizeler.com/tarik-yildizi-pulsar-vuruslu-yildiz-notron-yildizi-insan-neden-yaratildigina-bir-baksin-2
Ayrıca insanın savunma sisteminde rol alan atomları da Tarık yıldızlarının çarpışmalarından yarattığını bildirmektedir.
https://kuranmucizeler.com/tarik-yildizi-pulsar-vuruslu-yildiz-notron-yildizi-insan-neden-yaratildigina-bir-baksin
En doğrusunu Allah bilir.
22
Sayın Taşpınar,
Çok teşekkür ediyorum size ilginiz için ama ne yazık ki anladığım kadarı ile linklere tıklayarak ilgili makaleleri detaylı okumamışsınız. Makaleleri detaylı okumuş olsaydınız görürdünüz ki;
Arapça’da ‘mesna ve sulase ve rubaa’ ‘ikişer, üçer, dörder’ tamlaması 4 ile sınırlı değildir. Üleştirme tamlamasıdır o ve Arapça’da 5’er, 6’şar, 7’şer, 8’er, 9’ar, 10’ar, 11’er, 12’şer diyerek artar. Gruplar halinde demektir. 
Meleklerin sicimler olduğunu belirtmiştim. 1 uzay boyutu ve 1 zaman boyutu olan (2 boyutlu olan) sicim Big Bang ile oluşan ilk melektir. Big Bang’den hem sonra bu meleğin boyutları ve sayıları artar.  3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11 boyutlu sicimler olurlar. Şu an evrenimizde 11 boyutlu sicimler vardır. M-teorisini (süpersicim) teorisini okumanızı öneririm.
Kıyamet ile evren içine çökecek ve dev bir karadelik olacaktır. Daha sonra bu karadelik de tekilliğe dönüşecektir ve Big-Bang’i oluşturan o melek (tekil kullanılıyor dikkat edin, melekler değil) tekilliğin yanında olacaktır.
https://kuranmucizeler.com/o-melek-onun-cevresindedir-o-gun-rabb-inin-ars-ini-daha-ustun-olan-sekiz-yuklenir
Einstein-Rosen köprüsü sizin tezinizi desteklemez. Hiç alakası yoktur. Doğal solucan deliklerinin olmaması için hiçbir neden yok. Hatta matematiksel çalışmalar olabileceğini çok net gösteriyor. 50 yıl önce de karadelikler hayaldi. Ama matematik modelleri olabileceğini söylüyordu. Gün geldi dolaylı olarak karadelikler tespit edildi. Büyük ihtimalle solucan delikleri de tespit edilecektir ilerde. Yani bu savunmanızın temeli yok. Tespit edilmedi diye yok kabul edemezsiniz.   
Gelelim bizim galaksimize. Melekler ve ruh tüm evrende olmalıdır. Bu kesindir. Sadece bizim galaksimizde değil. Yüce Allah gök-gökler-7-gökler demektedir. Tüm evreni hatta çoklu evrenleri işaret etmektedir. Siz ise melekleri ve ruhu sadece samanyolu galaksisine özgü kılıyorsunuz.
Sizin teoriniz yeterli değildir. Tüm evrene, hatta çoklu evrenlere açıklama getirememektedir.
Melekler=Sicimler
Ruh=Holografik prensip çerçevesinde evrenin dış kısmını saran ve evrendeki her şeyin kuantum bilgilerinin saklandığı 2 boyutlu zar
O’na yükselir=Allah’ın Arş’ı (Hiperuzay)
Yükselme-Bükülme Yerleri=Solucan delikleri (Evrenden bir üst boyuta uzanan yollar)

Allah en doğrusunu bilir.

   

23
Sayın iesinler,
Kadir gecesinde Cebrail'in hulul etmesini engelleyecek ne vardır?Neden hulul etmiyor olsun..?
Ayrıca Kuran'da meleklerin için ikişer,üçer ve dörder kanatlı olduğu söylenir..siz ise 11 boyuttan(kanattan) bahsediyorsunuz..
Biz Adem nesli Dünya'da ve Samanyolu galaksisinde olduğumuz için bizim galaksimizin ölçütlerine göre 50000 yıl-ışık yılı- temel alınabilir..Başka bir galaksideki kullara gönderilseydi o galaksinin ölçütlerine göre vahiy gelirdi..
Bahsettiğiniz Einstein-Rosen köprüsü teorisi de zaten benim savunduğum konuyu destekler.Bizim galaksimizdeki en büyük ve güçlü karadelik galaksi merkezindeki süper karadelik (Sagittarius A ) olduğuna göre Kuran'da bahsedilen yükselme dereceleri-yolları-burası olmalıdır.En büyüğü varken daha küçükleri olacak değildir..ve buranın galaksinin uçlarına olan uzaklığı 50,000 işık yılıdır..
24
Sayın Taşpınar,
Ruhun ne olduğunun cevabını en iyi Kuran verir. Kuran haricinde yol gösterici aranırsa doğru yol asla bulunamaz. Bu nedenle ruhun ne olduğunu anlamak için Kuran çok iyi incelenmelidir.
En baştan da söyleyeyim. Neden o zaman melekler ve ruh Yüce Allah tarafından 70:4’de ve başka ayetlerde (16:2, 78:38, 97:4) ayrı olarak bize bildirilmiştir? Cevabı çok net: Ruh meleklerden ayrı bir şeydir.
Size göre ruh Cebrail’i işaret ediyor.  Peki, Cebrail melek değil mi? Kadir gecesinde inananlara meleklerden ayrı olarak hulûl ettirilen (indirilen) ruh nedir? Cebrail mi hulûl ediyor?
Ruhu Cebrail olarak görürseniz işin içinden çıkamazsınız!
Kuran’da ruh bilgi (‘information’) anlamındadır. Tüm ayetlere bakın anlarsınız.
Melekler ise evrendeki her şeyin yapı taşı olan meleklerdir. Bunlar 11 boyutlu (kanatlı) meleklerdir.
https://kuranmucizeler.com/ikiser-ve-ucer-ve-dorder-kanatli-melekler-evrenin-yaratilisi-m-teorisi-iki-kanatli-melekten-11-kanatli-melege-donusum

Modern bilime göre ruh holografik ilke çerçevesinde evrenimizi dıştan saran, evrenimizin zaman boyutu dâhil olarak tüm uzay boyutlarının kuantum bilgilerinin kodlanarak saklandığı 2 boyutlu membrandır, zardır. Kısacası holografik evren denir buna.
Sicimler ve bu 2 boyutlu zar yükselme yollarında zaman kaymasına uğramaktadırlar. Onlar için 1 gün bizim 50.000 yılımıza denk gelmektedir. Yükselme yerleri bir üst boyuta doğrudur ki burası Allah’ın Arş’ıdır.
Bilim tam olarak henüz göstermiş değil ama galaksilerin ortasındaki karadeliklerde bir üst boyuta açılan solucan delikleri olabilir.
Tespit edilmedi diye solucan deliklerine yok diyemezsiniz. Bu delikler matematiksel olarak gösterildi. Bunlara Einstein-Rosen köprüsü denir. Allah bilir gelecekte tespit edilirler.
Ayrıca sizin yaklaşımınız tüm evrene uygulanamaz. Bizim galaksimizin yarıçapı 50.000 ışık yılı olabilir. Ama Andromeda galaksinin yarıçapı 2 katı. Hatta çok çok daha büyük galaksiler var. Ne olacak şimdi?
Melekler ve ruh sadece samanyolu galaksisinde mi yükseliyor?
Daha detaylı bilgi için;
https://kuranmucizeler.com/ruh-nedir-evrenimizin-kuantum-bilgilerinin-kodlanarak-saklandigi-depolandigi-evrenimizi-saran-2-boyutlu-zar
25
Sayın iesinler,
Mearic 4 ayetindeki "ruh" kelimesi ile Cebrail kastediliyor olması gerekir..
Bahsettiğiniz,uzaydaki "solucan deliği"- wormhole- yapıları tamamen teoriktir ve varsayımlara dayanmaktadır.Gözlemlenmiş ve etkileri açıklanıp kanıtlanmış bir solucan deliği yoktur.Ancak galaksimiz ve onun merkezinde bulunan karadelik gözlemlerle kanıtlanış yapılardır..
26
Selam,
Yorumunuzda bazı eksikler olduğunu belirtmek zorundayım. Açıklamanız ruhun ne olduğu ile ilgili bir bilgi vermiyor. Ayet o kadar net ki, miktarı 50.000 yıl olan bir gün deniliyor. Yani karşılaştırma var. 1 dönem 50.000 döneme eşit olmalı. Sizin galaksi açıklaması tam olarak bunu açıklamaz.
Melekler ve ruh bir solucan deliğinin içindedir. Karadeliklerle benzerlikleri olan solucan delikleri tam olarak da bir üst boyuta (Allah'ın Arş'ı olan hiperuzaya) yükselme-bükülme yerleridir.
Daha detaylı inceleme aşağıdaki linkten yapılabilir.
https://kuranmucizeler.com/melekler-ve-ruh-ona-miktari-ellibin-yil-olan-bir-gunde-yukselirler-bukulurler-evrenimizi-ust-boyutlardaki-hiperyuzaya-baglayan-solucan-delikleri-wormholes
Sevgiler 
27
Bu konu, Kuran'ın icazı konusunda önemli araştırma ve çalışmalar yapan Sayın Bülend Sungur ile Zariyat Suresi 47.ayette, evrenin genişlemesini bilimsel gözlemleriyle 1929 yılında kanıtlayan gök bilimci EDWIN HUBBLE'ın isminin kriptolojik bir tarzda bulunabileceği yönünde ilk olarak şahsen fikir belirtmem üzerine  yaptığımız istişareler  sonucu başlayıp, Sayın Bülend Sungur'un araştırmalarıyla gelişmiş ve fikri bir temele oturtulmuştur.
Konu Sayın Bülend Sungur tarafından kaleme alınmış ve aşağıdaki internet adreslerinde sunulmaktadır.

https://twitter.com/KuraniZeka/status/1209170016236638208

http://kuranizeka.blogspot.com/2019/12/zariyat-47nin-musi-srr.html
28
Bu konu, Kuran'ın icazı konusunda önemli araştırma ve çalışmalar yapan Sayın Bülend Sungur ile Zariyat Suresi 47.ayette, evrenin genişlemesini bilimsel gözlemleriyle 1929 yılında kanıtlayan gök bilimci EDWIN HUBBLE'ın isminin kriptolojik bir tarzda bulunabileceği yönünde ilk olarak şahsen fikir belirtmem üzerine  yaptığımız istişareler  sonucu başlayıp, Sayın Bülend Sungur'un araştırmalarıyla gelişmiş ve fikri bir temele oturtulmuştur.
Konu Sayın Bülend Sungur tarafından kaleme alınmış ve aşağıdaki internet adreslerinde sunulmaktadır.

https://twitter.com/KuraniZeka/status/1209170016236638208

http://kuranizeka.blogspot.com/2019/12/zariyat-47nin-musi-srr.html
29
IŞIK HIZI DEĞERİNİN ALTIN ORAN İLE MUCİZEVİ BAĞINTILARI
Işığın boşlukta bir saniyede aldığı yola ışık hızı denir. Bilimin ulaştığı en son verilere göre ışık saniyede 299.792.458 metre hızla yol alır. Yaklaşık değer olarak 300.000 km/saniye olarak kabul edilir. Yani saniyede 300,000,000 metre ilerlemektedir ve ışığın hızı genel olarak bu yaklaşık değerlere göre ifade edilmektedir. Işık hızının hassas ölçümlerle ortaya çıkarılan gerçek değerinin, genel ifade ediliş şekli olan net 300.000 km/s değerinden yalnızca on binde 7 civarında farklı olması, ışığın hızının belirlenmesinde ilahi bir takdirin olabileceğini akla getirmektedir. Ancak ışık hızının gerçek değeri olan 299.792.458 m/s ile 300.000.000 m/s arasında 207.542 gibi bir fark bulunmaktadır.
Peki, bu nispeten çok küçük olan farkın ifade ettiği 207.542 değeri ile ilgili ilahi bir takdirin olduğunu düşündürecek tespitler olursa bunu nasıl değerlendirmek gerekir?
207.542 sayısı basamaklandırma yönünden  207 ve 542 olarak iki kısımdan oluşmakta ve virgül ya da noktayla ayrılmaktadır.
Bu iki sayı arasında altın oran ilişkisi bulunması şaşırtıcı olurdu değil mi?
Şöyle ki;
Altın oran değerleri :
Aralarında altın oran bulunan iki büyüklükten büyük olanın küçük olana bölümü ile ifadesi 1.618... dir.
Küçük olanın büyük olana bölümü ise 0,618... değerini verir.
542 sayısını 207 sayısına böldüğümüzde 2,618… yani 1+1,618… değeri çıkar..
Bu 2,618 değeri aynı zamanda bahsettiğimiz altın oran değerlerinin büyük olanının küçük olana bölümünden çıkan sonuçtur.
Yani 1,618/0.618=2,618...
542 ile 207 sayıları arasındaki fark dikkate alındığında 542-207= 335 sayısı ile ilgili önemli sonuçlar da çıkmaktadır.
335 sayısını 542 sayısına böldüğümüzde diğer altın oran ifadesi olan 0,618.. değeri ortaya çıkmaktadır..
Ayrıca, fark değeri olan 335 sayısını 207 sayısına böldüğümüzde ise altın oranın diğer ifadesi olan 1,618… sayısına ulaşılmaktadır..
Bunların yanında çok ilginç bulunabilecek bir başka özellikten daha bahsetmek gerekir
Yukarıdaki altın oran ifade eden sonuçlardan sadece birinde belirli bir sayı grubunun virgülden sonra sonsuza kadar tekrar ettiğini görürüz.
Bu değer 335/542 =0,6180811808118081180811808118081…dir
Burada ilginç bulunacak bir özellik ilk bakışta bile fark edilebilmektedir:
I808I sayıları sonsuza kadar devam etmektedir. Buradaki ilginçliği şu şekilde daha iyi ifade edebiliriz:
1 sayılarını hemen yukarıdaki gibi düz çizgi şeklinde yazarsak,
I808I şeklini almaktadır. Bu konudaki püf noktası şuradadır:
Ortadaki 0 rakamını oval şekilli bir ayna gibi düşünürsek,I8 ve 8I sayıları birbirinin aynadaki yansımasını oluşturmaktadır ve bu görüntü karşılıklı birbirine bakan aynalardaki gibi sonsuza kadar giden bir görüntü arz etmektedir.
Asıl üzerinde durulması gereken nokta ise, bu yansımaların ve sonsuzluğa giden görsel yansımaların, ancak ışığın bir fonksiyonu olmasıdır.
Işık hızı için önemli bir değer olduğunu yukarıdaki anlatımlarda belirttiğimiz 207,542 sayısından yola çıkarak bulduğumuz altın oran değerinin sonsuza kadar tekrar eden sayıları belirgin bir şekilde ışık yansımasını çağrıştırabilecek yapıdadır.
Altın oranla ilgili bu bağıntılar gerçekten çok ilginç ve belki de hiç beklenmedik ayrıntılardır.

Aklıselim bir kafayla düşünüldüğünde kolayca ve net bir şekilde görüleceği üzere, bu yukarıda anlattığımız özellikler, tesadüfle vs. ile açıklanamayacak ve Yüce Allah C.C ın ilahi takdirinin bir yansıması olarak kabul edilmesi gereken çok önemli konulardır.

  IŞIK HIZI DEĞERLERİ VE ALTIN ORANLA İLGİLİ EK BİLGİLER:
Genel kabul gören ve ifade edilen şekli ile ışık hızı saniyede 300,000 km dir
Metre cinsinden ifade edilirse saniyede 300,000,000 m dir
Hassas ölçümlerle ulaşılan gerçek değeri ise 299,792,458 m olarak belirlenmiştir.
Aralarındaki oransal olarak çok küçük kabul edilebilecek (yaklaşık on binde 7) fark olan 207,542 değeri ile ilgili önceki açıklamalarımızda altın oran ilişkilerinden bahsetmiştik..
Bu fark temel olarak 1,000,000 değeri ile ışık hızı değerindeki son altı basamakta ifade edilen 792,458 değeri arasındaki farktır..
Çok küçük orandaki farkı ve yakınlığı asıl belli eden kısımları 300 ve 299 kısımları ve aralarındaki sadece 1 birimlik farktır.. Zaten buradaki 1 birimlik fark yukarıda bahsettiğimiz 1,000,000 luk değeri ifade eder.
Asıl konumuza geldiğimizde, buradaki gerçek ışık hızı değerindeki 299 sayısı üzerinde durmak gerekir.
Şöyle ki,
299 sayısını altın oran sayısı olan 1.618 sayısı ile çarptığımızda sonuç 483.782 çıkmaktadır.
Önceki 207,542 değerinde yaptığımız gibi (orada 542 ve207 sayıları arasındaki altın oran ilişkisini incelemiştik) burada da 782 ve 483 sayıları arasındaki altın oran ilişkisini inceleyeceğiz.
782 sayısını 483 e böldüğümüzde çıkan sonuç 1,619… dur
483 sayısını 782 e böldüğümüzde ise sonuç 0,617… olur..
(1,618 ve 0,618 sayılarının altın oranı belirten değerler olduğunu hatırlayalım)
Görüldüğü üzere çıkan sonuçlar altın oran değerlerinden sadece 1 birim fazla ve diğerinde ise 1 birim eksiktir. Yani sadece 1 birimlik bir fark mevcuttur.
Tıpkı ışık hızını ifade eden 300 ve 299 değerlerindeki 1 birimlik farkta olduğu gibi…
Bu benzerliklerin tesadüften ibaret olduğunu düşünebilir miyiz?


30
Edip Yüksel in ve 19un ilgimi çekmeye başladığı dönemlerde, Hulki Cevizoğlu nun ceviz kabuğunda Edipi konuk ettiği programların birinde Hulki laf arasında "bir de 7-19 lu bir sistemden bahseden birisi var" diye eklemişti ama konunun üzerine gidilmedi. Ben de 19daki mukemmellikleri gördükten sonra içimden "7 küçük bir sayı ve katlarının denk gelme ihtimali yüksek" diye bir düşünce gecirmistim. Detaylı araştırma yapmamistim.
​​​​​​19 çok kuvvetliydi. 2 ayeti Kur'an dan saymamak çok önemli bir durumdu. Içimden o ayetlerin uydurma olduğunu kabul ettiğim zamanlarim oldu. Ama tam sindirememistim. Hep aklıma "bilmediğin emin olmadığın etraflıca arastirmadigin şeylerin ardına düşme" minvalindeki ayetler geliyordu. Hep de dua ettim bu konuyu benim için netleştir kafamda soru işareti bırakma diye.
Allah'a şükürler olsun ki ikizkod'dan sonra kafamda hiç soru işareti kalmadı. İmran Akdemir'den Allah razı olsun.
Bu 2 ayeti kabul etmeyenler için bu yazımı 114hareketi.org sitesinde paylaştım.

Sadece 19'dan haberdar olduğum o dönemlerde internette bu altın oran yazısına bir yerde rastladım ve çok ilgimi çekince İmran Akdemir'in ikizkod kitabını ve ikizkod.com sitesindeki bütün ispatları okudum.

Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
free counters