Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Kuran'a Göre Ölçü 50 Bin Yıldır / Ynt: Kuran'a Göre Ölçü 50 Bin Yıldır
« Son İleti Gönderen: T.Taşpınar Ocak 17, 2020, 11:27:13 ÖÖ »
SAYIN İESİNLER,
EVREN YAŞLANDIKÇA BU ORANLAR DEĞİŞMEZ DEMİŞSİNİZ..AMA DEĞİŞİR..GÜNEŞ SİSTEMİNİN OLUŞUMU İÇİN GEÇEN SÜRE 4,6 MİLYAR YIL İSE ŞİMDİ EVRENİN YAŞI 13,8 MİLYAR YIL OLDUĞUNDAN ŞU ANKİ ORAN 13,8/4,6 İLE ÖRNEĞİN 1 MİLYAR YIL SONRA 14.8/5,6 OLACAK VE SONUÇ DOĞAL OLARAK DEĞİŞECEKTİR..KIYAMETİN NE ZAMAN KOPACAĞINI BİLEMEYİZ 1 MİLYAR YIL SONRA DA OLABİLİR 10 MİLYAR YIL SONRA DA..
12
Kuran'a Göre Ölçü 50 Bin Yıldır / Ynt: Kuran'a Göre Ölçü 50 Bin Yıldır
« Son İleti Gönderen: iesinler Ocak 17, 2020, 09:17:49 ÖÖ »
Sayın Taşpınar,
Allah'ın mucizesi budur zaten. Yüce Allah oran vermiştir. Evrenin yaşı 6/6, Dünya'nın yaratılması 2/6, rızıkların yaratılması 4/6'dır. Evren yaşlandıkça bu oranlar değişmez. Sıkıntı yok yani.
Sizden ricam şudur. Bir konu hakkında yorum yapıldığında bana otomatik olarak mail gelmiyor. Yani sizin cevabınızı tesadüfen görüyorum.
Selametle,

 
13
Nisâ / 3
(Medenî 92)Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdirde) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helal olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır. 
Fâtır / 1
(Mekkî 43)Gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'a hamdolsun. O, yaratmada dilediği arttırmayı yapar. Şüphesiz Allah, her şeye gücü yetendir.
 Ayrıca yukarıdaki ayetlerde aynı Arapça kelimelerle ikişer,üçer,dörder kelimeleri geçmektedir.Eğer sizin savunduğunuz şekilde ikişer,üçer,dörder ifadelerini 11 e 12 ye kadar artırabileceğimizi düşünürsek ve 11 boyutttan bahseden  sicim teorisine bu ayetleri bağlarsak,Nisa 3 deki hükmü de 11,12 kadına kadar alabiliriz diye anlamak gerekecektir.
KuranıKerim hakkında yazıp konuşurken, kılı kırk yararak çok düşünüp fikir oluşturmak zorunludur..Bu sitedeki bilgi ve fikirler oluşturulurken hep bu yol izlenmiştir..
14
Kuran'a Göre Ölçü 50 Bin Yıldır / Ynt: Kuran'a Göre Ölçü 50 Bin Yıldır
« Son İleti Gönderen: T.Taşpınar Ocak 12, 2020, 09:32:11 ÖS »
Sayın İesinler,
Sanırım şu aşağıda tekrar verdiğim kısmı dikkate almamışsınız ya da atlamışsınız..
<Bugün bazı kaynaklarda evrenin altı günde yaratılmasıyla ilgili olarak, altı gün ile evrenin bugünkü yaşı arasında bağıntı kurularak açıklama yapılmaya çalışılmıştır. Ancak bunun sağlıklı bir yöntem olamayacağı açıktır. Zira evrenin yaşı her an sürekli değişen bir süreyi ifade eder. Kuran’daki altı gün ise Kuran ayetlerinin hiçbir zaman değişmediği ve değişemeyeceği için mutlak sabit olan bir süreyi ifade eder. Diyelim ki altı gün ile her hangi bir formül ya da bağıntı kullanılarak evrenin bugünkü tahmin edilen yaşına ulaştık. Peki,  örneğin bugünden (kıyametin o zamana kadar da kopmadığını varsayarsak)  on milyar yıl sonra aynı formül ile ve aynı kalacak olan altı gün ile evrenin o günkü yaşına da ulaşılabilecek midir? Yoksa o formülde zamana göre sürekli değişiklik mi yapılacaktır?

Kuran meallerinde ve tefsirlerinde özellikle evrenin altı günde yaratılması ve yerkürenin iki günde yaratılmasıyla ilgili olarak, (aynı şey dört günde gıdaların takdir edilmesiyle ilgili olarak da geçerlidir) ayetlerde bu ‘’günler’’ ile bildiğimiz anlamıyla 24 saatten oluşan günlerin kastedilmediği, bu günler ile ‘’altı devir’’ ya da ‘’iki devir’’ kastedildiğine ilişkin açıklamalar yapılıyor. Zaten bu günlerin 24 saatten oluşan günler olamayacağı açıktır. Ancak ‘’devir’’ ile neyin kastedildiği, bu devirlerin her birinin ne zaman başlayıp ne zaman bittiğine ve bu devirlerin her birini diğerlerinden ayıran özellikleri bugün modern bilimin ulaştığı bilgilerle dahi açıklığa kavuşturulamadığı için ‘’muğlâk ‘’olarak kalmaktadır. Bu durum da Kuran’ın anlaşılması yönünden sakınca ve zorluklar ortaya çıkarmaktadır. Tabii ki bu durumdan iyi niyetle ve Kuran’ın insanlar tarafından daha iyi anlaşılabilmesi için çaba harcayan meal ve tefsir yazan ilim adamlarımızı sorumlu tutamayız. Elbette, onlar da ilim adamı vasfıyla bilime, akla ve mantığa daha uygun bir açıklamayı biliyor olsalardı mutlaka bunlara yer verirlerdi.

İşte, bahsettiğimiz açıklamaların temel amacı da budur. Ayetlerin anlamıyla ilgili olarak neye inanılması gerektiği konusunda fikir verebilecek konumda değiliz. Ancak, söz konusu ayetlerin açıklanmasında bu görüş ve bilgilerin de mutlaka değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz.<

Bu sitedeki bilgiler, üzerinde sizin sandığınızdan çok daha fazla ve ince eleyip sık dokunarak çaba sarf edilmiş araştırmaların sonucudur..
15
Sayın Taşpınar,
2 Tarık yıldızının (Nötron yıldızı) çarpışması ile demirden daha ağır atomların oluştuğu 2017 yılında kesin olarak ispatlandı.
Tarık suresinde
5933|86|4|إِن كُلُّ نَفْسٍ لَّمَّا عَلَيْهَا حَافِظٌ
İn kullu nefsin lemma aleyha hafız.
Hiçbir nefis* yoktur ki üzerinde koruyucu bulunmasın

Yüce Allah’ın şu mucizesine bir bakın.
Hiçbir nefis*yoktur ki üzerinde koruyucu*bulunmasın. Yani hiçbir insan yoktur ki üzerinde koruyucu olmasın. İnsanları koruyan birçok biyolojik sistem (hücreleri koruyan enzimler, toksik maddeleri yok eden enzimler, organları koruyan anti-oksidan maddeler) olmakla birlikte bunların en önemlileri immune sistem (bağışıklık sistemidir). Bu ağır atomların sağlıklı savunma sistemi için gerekli oldukları ufak bir araştırma ile görülebilir.
Bakır: Bağışıklık sistemi (akyuvarların oluşumu), yara iyileşmesi, yeni kan damarlarının oluşumu, sağlıklı cilt gelişimi, konnektif doku gelişimi
Çinko: Bağışıklık sistemi, yara iyileşmesi, cilt sağlığı 
Selenyum: Bağışıklık sistemi, anti-oksidan
Molibden: Bağışıklık sistemi, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan enzimlerin oluşması
Kobalt: Bağışıklık sistemi, B12 vitaminini metabolizması, sinir hücrelerindeki miyelini korur, tiroid enzimleri oluşumunda rol oynar
İyot: Tiroid hormonu üretiminde ki bu hormon vücuttaki tüm hücrelerin çalışması için gereklidir.  Bağışıklık sistemi
Nikel: RNA molekülünün korunması, süt üretimi, demir emilimine etkisi

İşte demir atomundan ağır olan bu elementler 2 Tarık yıldızının çarpışması sonucu oluşur.
https://kuranmucizeler.com/tarik-yildizi-pulsar-vuruslu-yildiz-notron-yildizi-insan-neden-yaratildigina-bir-baksin
Selametle,


16
Sayın Taşdemir,
Çok güzel bir çalışma. Tebrikler. Evrenin 2 karanlık, 2 aydınlık dönemi olduğunu hatırlatmak isterim. Ayette önce karanlığın zikredilmesi ise ayrı bir mucize.
https://kuranmucizeler.com/karanligi-ve-aydinligi-var-eden-allah-evrenin-karanlik-ve-aydinlik-doenemleri
Selametle,
17
Sayın Taşpınar,
Evrenin şeklinin ‘Picard hunusi’ (sur) olduğuna dair çok yeni matematiksel bulgular var. Evrenin Sur şeklinde olması ve karanlık enerji ile Sur’a üfleneceği ile çok ilginç veriler var.
https://kuranmucizeler.com/sura-ufleme-1-ufleme-evrenin-fantom-karanlik-enerji-ile-yirtilmasi-ve-kiyamet-2-ufleme-yeni-evrenin-olusumu
Ayetteki ‘sekiz’ kelimesinin meleklere gittiğini düşünmekteyim.
https://kuranmucizeler.com/o-melek-onun-cevresindedir-o-gun-rabb-inin-ars-ini-daha-ustun-olan-sekiz-yuklenir
Selametle,
18
Kuran'a Göre Ölçü 50 Bin Yıldır / Ynt: Kuran'a Göre Ölçü 50 Bin Yıldır
« Son İleti Gönderen: iesinler Ocak 11, 2020, 05:27:21 ÖS »
Sayın Taşpınar,
Kuran’daki ayetlere bilimsel açıdan bakmanızı takdirle karşılıyorum. Allah razı olsun. Oldukça başarılı bir siteniz var.
Ama bazı eleştirilerde bulunmam gerekiyor.
Kuran’ın kozmik takvimi dediğimiz bir durum var biliyorsunuz.
Evrenin 6 günde yaratılması, Dünya’nın 2 günde yaratılması ve rızıkların 4 günde yaratılması. Kuran ışığında hareket edilmezse ayetlerde çelişki varmış gibi gözükebilir. Siz de belli ki bu durumdan haberdarsınız ve bunu çözmek için 1 günün 50.000 yıl olduğundan (Mearic:4 başka bir şeyden bahsetmekte) hareketle evrenin 300.000 yılda yaratıldığını, rızıkların 200.000 yılda oluşturulduğunu ve Dünya’nın 100.000 yılda yaratıldığını ispat etmeye çalışmışsınız.
Bu yaklaşımın çok doğru olmadığını belirtmek durumundayım. Çünkü neresinden yaklaşırsanız yaklaşın teorinizi kafama oturtamadım. İnanın bana makalelerinizi kelime kelime okudum. Ama kafama oturmuyor.
Allah’a tam teslim olmuş biri olarak bu görüşlere kalbin ikna olmadı. Başka bir teori olması gerekir.
İşte aşağıdaki linklerde kozmik takvime tam olarak uyan bir teori var. Tam olarak Yüce Allah’ın takvimine uyuyor ve Yüce Allah’ın Kuran’ın sahibi olduğunu tekrar tekrar haykırıyor.
Dünya 2 günde yaratılmıştır.
Evren 6 günde.
Dünya’nın oluşması için gereken rızıklar 4 günde.
https://kuranmucizeler.com/dunya-nin-2-gunde-yaratilmasi-dunya-nin-yaratilmasi-icin-gerekli-olan-tum-maddelerin-gidalarin-4-gunde-hazirlanmasi
Selametle,
 
   

 
19
Ben şahsen her zaman her ne kadar "yorum" da olsa ayakları yere basan iddialarda bulunmayı tercih etmişimdir..kanıtlanmamış sadece teori olarak kalmış düşünceler üzerine bina etmekten kaçınıyorum..
Sizin ve benim görüşlerimizi okuyucuların takdirine bırakıyorum..
20
Benim bu konudaki görüşlerime "çok zorlama bir yorum" dedikten sonra yazdıklarınız ve verdiğiniz linklerdeki konulara baktığımda sadece gülümsedim..Benim yazdıklarımı ve sizim verdiğiniz linklerle beraber yaptığınız açıklamaları okuyup değerlendiren okuyucuların takdirine bırakıyorum..
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
free counters