Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Melekler ve ruh miktarı 50.000 yıl olan bir günde O'na yükselir-bükülür  (Okunma sayısı 27286 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Selam,
Yorumunuzda bazı eksikler olduğunu belirtmek zorundayım. Açıklamanız ruhun ne olduğu ile ilgili bir bilgi vermiyor. Ayet o kadar net ki, miktarı 50.000 yıl olan bir gün deniliyor. Yani karşılaştırma var. 1 dönem 50.000 döneme eşit olmalı. Sizin galaksi açıklaması tam olarak bunu açıklamaz.
Melekler ve ruh bir solucan deliğinin içindedir. Karadeliklerle benzerlikleri olan solucan delikleri tam olarak da bir üst boyuta (Allah'ın Arş'ı olan hiperuzaya) yükselme-bükülme yerleridir.
Daha detaylı inceleme aşağıdaki linkten yapılabilir.
https://kuranmucizeler.com/melekler-ve-ruh-ona-miktari-ellibin-yil-olan-bir-gunde-yukselirler-bukulurler-evrenimizi-ust-boyutlardaki-hiperyuzaya-baglayan-solucan-delikleri-wormholes
Sevgiler 

Çevrimdışı T.Taşpınar

 • Administrator
  • Profili Görüntüle
Sayın iesinler,
Mearic 4 ayetindeki "ruh" kelimesi ile Cebrail kastediliyor olması gerekir..
Bahsettiğiniz,uzaydaki "solucan deliği"- wormhole- yapıları tamamen teoriktir ve varsayımlara dayanmaktadır.Gözlemlenmiş ve etkileri açıklanıp kanıtlanmış bir solucan deliği yoktur.Ancak galaksimiz ve onun merkezinde bulunan karadelik gözlemlerle kanıtlanış yapılardır..

Sayın Taşpınar,
Ruhun ne olduğunun cevabını en iyi Kuran verir. Kuran haricinde yol gösterici aranırsa doğru yol asla bulunamaz. Bu nedenle ruhun ne olduğunu anlamak için Kuran çok iyi incelenmelidir.
En baştan da söyleyeyim. Neden o zaman melekler ve ruh Yüce Allah tarafından 70:4’de ve başka ayetlerde (16:2, 78:38, 97:4) ayrı olarak bize bildirilmiştir? Cevabı çok net: Ruh meleklerden ayrı bir şeydir.
Size göre ruh Cebrail’i işaret ediyor.  Peki, Cebrail melek değil mi? Kadir gecesinde inananlara meleklerden ayrı olarak hulûl ettirilen (indirilen) ruh nedir? Cebrail mi hulûl ediyor?
Ruhu Cebrail olarak görürseniz işin içinden çıkamazsınız!
Kuran’da ruh bilgi (‘information’) anlamındadır. Tüm ayetlere bakın anlarsınız.
Melekler ise evrendeki her şeyin yapı taşı olan meleklerdir. Bunlar 11 boyutlu (kanatlı) meleklerdir.
https://kuranmucizeler.com/ikiser-ve-ucer-ve-dorder-kanatli-melekler-evrenin-yaratilisi-m-teorisi-iki-kanatli-melekten-11-kanatli-melege-donusum

Modern bilime göre ruh holografik ilke çerçevesinde evrenimizi dıştan saran, evrenimizin zaman boyutu dâhil olarak tüm uzay boyutlarının kuantum bilgilerinin kodlanarak saklandığı 2 boyutlu membrandır, zardır. Kısacası holografik evren denir buna.
Sicimler ve bu 2 boyutlu zar yükselme yollarında zaman kaymasına uğramaktadırlar. Onlar için 1 gün bizim 50.000 yılımıza denk gelmektedir. Yükselme yerleri bir üst boyuta doğrudur ki burası Allah’ın Arş’ıdır.
Bilim tam olarak henüz göstermiş değil ama galaksilerin ortasındaki karadeliklerde bir üst boyuta açılan solucan delikleri olabilir.
Tespit edilmedi diye solucan deliklerine yok diyemezsiniz. Bu delikler matematiksel olarak gösterildi. Bunlara Einstein-Rosen köprüsü denir. Allah bilir gelecekte tespit edilirler.
Ayrıca sizin yaklaşımınız tüm evrene uygulanamaz. Bizim galaksimizin yarıçapı 50.000 ışık yılı olabilir. Ama Andromeda galaksinin yarıçapı 2 katı. Hatta çok çok daha büyük galaksiler var. Ne olacak şimdi?
Melekler ve ruh sadece samanyolu galaksisinde mi yükseliyor?
Daha detaylı bilgi için;
https://kuranmucizeler.com/ruh-nedir-evrenimizin-kuantum-bilgilerinin-kodlanarak-saklandigi-depolandigi-evrenimizi-saran-2-boyutlu-zar

Çevrimdışı T.Taşpınar

 • Administrator
  • Profili Görüntüle
Sayın iesinler,
Kadir gecesinde Cebrail'in hulul etmesini engelleyecek ne vardır?Neden hulul etmiyor olsun..?
Ayrıca Kuran'da meleklerin için ikişer,üçer ve dörder kanatlı olduğu söylenir..siz ise 11 boyuttan(kanattan) bahsediyorsunuz..
Biz Adem nesli Dünya'da ve Samanyolu galaksisinde olduğumuz için bizim galaksimizin ölçütlerine göre 50000 yıl-ışık yılı- temel alınabilir..Başka bir galaksideki kullara gönderilseydi o galaksinin ölçütlerine göre vahiy gelirdi..
Bahsettiğiniz Einstein-Rosen köprüsü teorisi de zaten benim savunduğum konuyu destekler.Bizim galaksimizdeki en büyük ve güçlü karadelik galaksi merkezindeki süper karadelik (Sagittarius A ) olduğuna göre Kuran'da bahsedilen yükselme dereceleri-yolları-burası olmalıdır.En büyüğü varken daha küçükleri olacak değildir..ve buranın galaksinin uçlarına olan uzaklığı 50,000 işık yılıdır..

Sayın Taşpınar,
Çok teşekkür ediyorum size ilginiz için ama ne yazık ki anladığım kadarı ile linklere tıklayarak ilgili makaleleri detaylı okumamışsınız. Makaleleri detaylı okumuş olsaydınız görürdünüz ki;
Arapça’da ‘mesna ve sulase ve rubaa’ ‘ikişer, üçer, dörder’ tamlaması 4 ile sınırlı değildir. Üleştirme tamlamasıdır o ve Arapça’da 5’er, 6’şar, 7’şer, 8’er, 9’ar, 10’ar, 11’er, 12’şer diyerek artar. Gruplar halinde demektir. 
Meleklerin sicimler olduğunu belirtmiştim. 1 uzay boyutu ve 1 zaman boyutu olan (2 boyutlu olan) sicim Big Bang ile oluşan ilk melektir. Big Bang’den hem sonra bu meleğin boyutları ve sayıları artar.  3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11 boyutlu sicimler olurlar. Şu an evrenimizde 11 boyutlu sicimler vardır. M-teorisini (süpersicim) teorisini okumanızı öneririm.
Kıyamet ile evren içine çökecek ve dev bir karadelik olacaktır. Daha sonra bu karadelik de tekilliğe dönüşecektir ve Big-Bang’i oluşturan o melek (tekil kullanılıyor dikkat edin, melekler değil) tekilliğin yanında olacaktır.
https://kuranmucizeler.com/o-melek-onun-cevresindedir-o-gun-rabb-inin-ars-ini-daha-ustun-olan-sekiz-yuklenir
Einstein-Rosen köprüsü sizin tezinizi desteklemez. Hiç alakası yoktur. Doğal solucan deliklerinin olmaması için hiçbir neden yok. Hatta matematiksel çalışmalar olabileceğini çok net gösteriyor. 50 yıl önce de karadelikler hayaldi. Ama matematik modelleri olabileceğini söylüyordu. Gün geldi dolaylı olarak karadelikler tespit edildi. Büyük ihtimalle solucan delikleri de tespit edilecektir ilerde. Yani bu savunmanızın temeli yok. Tespit edilmedi diye yok kabul edemezsiniz.   
Gelelim bizim galaksimize. Melekler ve ruh tüm evrende olmalıdır. Bu kesindir. Sadece bizim galaksimizde değil. Yüce Allah gök-gökler-7-gökler demektedir. Tüm evreni hatta çoklu evrenleri işaret etmektedir. Siz ise melekleri ve ruhu sadece samanyolu galaksisine özgü kılıyorsunuz.
Sizin teoriniz yeterli değildir. Tüm evrene, hatta çoklu evrenlere açıklama getirememektedir.
Melekler=Sicimler
Ruh=Holografik prensip çerçevesinde evrenin dış kısmını saran ve evrendeki her şeyin kuantum bilgilerinin saklandığı 2 boyutlu zar
O’na yükselir=Allah’ın Arş’ı (Hiperuzay)
Yükselme-Bükülme Yerleri=Solucan delikleri (Evrenden bir üst boyuta uzanan yollar)

Allah en doğrusunu bilir.

   


Çevrimdışı T.Taşpınar

 • Administrator
  • Profili Görüntüle
Ben şahsen her zaman her ne kadar "yorum" da olsa ayakları yere basan iddialarda bulunmayı tercih etmişimdir..kanıtlanmamış sadece teori olarak kalmış düşünceler üzerine bina etmekten kaçınıyorum..
Sizin ve benim görüşlerimizi okuyucuların takdirine bırakıyorum..

Çevrimdışı T.Taşpınar

 • Administrator
  • Profili Görüntüle
Nisâ / 3
(Medenî 92)Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdirde) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helal olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır. 
Fâtır / 1
(Mekkî 43)Gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'a hamdolsun. O, yaratmada dilediği arttırmayı yapar. Şüphesiz Allah, her şeye gücü yetendir.
 Ayrıca yukarıdaki ayetlerde aynı Arapça kelimelerle ikişer,üçer,dörder kelimeleri geçmektedir.Eğer sizin savunduğunuz şekilde ikişer,üçer,dörder ifadelerini 11 e 12 ye kadar artırabileceğimizi düşünürsek ve 11 boyutttan bahseden  sicim teorisine bu ayetleri bağlarsak,Nisa 3 deki hükmü de 11,12 kadına kadar alabiliriz diye anlamak gerekecektir.
KuranıKerim hakkında yazıp konuşurken, kılı kırk yararak çok düşünüp fikir oluşturmak zorunludur..Bu sitedeki bilgi ve fikirler oluşturulurken hep bu yol izlenmiştir..

 

free counters